سه شنبه ٢٩ آبان ١٣٩٧
صفحه اصلی > مقالات 
تازه هاي بخش
نظرسنجی
به نظر شما جمعيت بانوان فرهيخته از چه قشري بايد باشد

دانشگاهي
حوزوي
افراد صاحب منصب
افراد برجسته در همه زمينه ها

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 550162
 بازدید امروز : 141
 کل بازدید : 1782346
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0/2648
مقالات


نقش زنان در انقلاب حضرت مهدي(عج)
سوگند به خدا سيصد و اندي نفر مرد مي آيند در ميانشان 50 نفر زن هستند، در مكه اجتماع مي كنند بي آن كه قبلا وعده داده باشند
امام باقر(ع) در مورد نقش زنان در انقلاب حضرت مهدي(عج) فرموده اند: ( ... و يجي و اللّه ثلاث ماءة و بضعة عشر رجلا فيهم خمسون امرئة يجتمعون بمكهة علي غير ميعاد قزعا كقزع الخريف)
 ١٠:٣٥ - شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
وظايف جوان منتظر
بي‌ شک جوانان از مهم ‌ترين سرمايه ‌هاي يک جامعه به شمار مي ‌آيند؛
بي‌ شک جوانان از مهم ‌ترين سرمايه ‌هاي يک جامعه به شمار مي ‌آيند؛ چون فطرت و طبيعت پاک جوانان همواره با هيجان و پويايي همراه است. پيشرفت و تعالي هر جامعه در گرو پيشرفت جوانان آن است. جوانان، بازوي قدرتمند دفاع و سازندگي در هر جامعه مي‌باشند. در تمام جوامع بشري، جوانان، سمبل نشاط و بالندگي هستند و با تحولات اجتماعي و فرهنگي جامعه خود رابطه مستقيم دارند.
 ١٠:٠٢ - شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
زنان هنگام ظهور امام زمان عجل الله
چهارصد بانوي برگزيده هستند كه خداوند براي حكومت جهاني حضرت ولي ‏عصر (عج) در آسمان ذخيره كرده است و با ظهور اولين گروه از زناني كه به محضر امام زمان (عج) مي ‏شتابند، آن هايند كه در آن ايام مي ‏زيسته ‏اند
چهارمين گروه ياوران امام زمان (عج)، بانوان پرهيزكاري هستند كه پيش از ظهور حضرت بقية الله (ع) رحلت كرده ‏اند. در وقت ظهور، به ايشان گفته مي ‏شود: "امام تو ظاهر گشته است، اگر مايلي مي ‏تواني حضور داشته باشي". آنان نيز به اراده پروردگار زنده خواهند شد.
 ٠٩:٣٤ - شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
مفهوم شناسي دکترين مهدويت (1)
ميزگرد مفهوم‌شناسي دكترين مهدويت
ميزگردي با نام مفهوم‌شناسي دكترين مهدويت با حضور چند تن از اساتيد حوزه و دانشگاه تشكيل گرديد كه در آن، موضوع مهم دكترين مهدويت بازخواني شد. هر يك از اساتيد، به گوش هاي از مسئله اشاره كردند و به تفسير و تبيين بيشتر موضوع پرداختند.
 ٠٩:٢٠ - شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
سينوزيت و راه های مقابله با آن
سينوزيت نام آشنايي است. هرچند کاربرد نامناسب و نادرست اين واژه کم نيست و بسياري از علائم و نشانه ها به طور اشتباه به سينوزيت نسبت داده مي شود، بايد گفت اين بيماري بسيار شايع است
و در اکثر بيماراني که از گرفتگي بيني، ترشح پشت حلق و احساس درد يا پري در سر و صورت شکايت دارند، ردپايي از آن را مي توان يافت. واقعيت اين است که سينوزيت از آن چه اکثر مردم يا حتي پزشکان تصور مي کنند، هم شايع تر است.
 ١٣:٤٥ - جمعه ١٨ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
غفلت از هويت انساني؛ ريشه انحرافات
ريشه همه مفاسد، انحرافات، و سقوط انسان«غفلت» است منظور از اين غفلت، غفلت از هويت انساني انسان است؛ چون ما غير از اين وجود مادي و ابعاد حيواني که داريم
در ديگر ابعاد با ساير حيوانات مشترک هستيم. اما يک بعد ديگر داريم که قابل مقايسه با اين ابعاد نيست. آن بعد منشأ تکليف مي شود و زمينه عروج انسان و رسيدنش را به مقام خليفة اللهي و قرب الهي فراهم مي آورد.
 ١٣:٤٤ - جمعه ١٨ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
چهل نکته در باره تنبيه بدني
تنبيه يعني آگاه ساختن و به طور کلي عبارت است از: ارائه يک محرک آزار دهنده يا تنبيه کننده، به دنبال يک رفتار نامطلوب، به منظور کاهش دادن يا از بين بردن آن رفتار.
معلم، نبايد به هيچ وجه امر تنبيه را به دانش آموزان ديگر محول کند، که اين امر، در روان کودک و هم چنين در روابط فيمابين دانش آموزان اثر ناروا و زيانبخش بر جاي مي گذارد.
 ١٣:٤٢ - جمعه ١٨ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
15 روش براي افزايش تمرکز
هنگام درس خواندن کاغذ و خودکاري کنار دست تان بگذاريد و فکرهايي را که به ذهن تان مي رسد و مزاحم درس خواندن تان مي شود يادداشت کنيد.
با اين کار ديگر نگران فراموش کردن کارها و ايده ها نيستيد و به خودتان يادآوري مي کنيد درست است که اين کارها به اندازه اي مهم هستند که آن ها را يادداشت کنيد و بعداً براي شان کاري انجام بدهيد
 ١٣:٤٠ - جمعه ١٨ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
تحقق وعده الهي
بخدايي که جانم در کف قدرت اوست هيچ شهر و دياري نمي ماند جز اين که در آن نداي يکتايي خدا و رسالت محمد(ص) بامدادان و شامگاهان در آن طنين مي افکند.
بخداي سوگند معناي نهان تأويل آيه شريفه تحقق نمي يابد، مگر هنگامي که حضرت مهدي(عج) ظهور کند و هنگامي که او ظهور کرد بقاياي شرک گرايان از ظهور او ناخرسند مي گردند و کافران حق ستيز به کيفر گناه خود مي رسند....
 ١٣:٣٠ - جمعه ١٨ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
امنيت فرهنگي، چرا و چگونه؟
ما براي ايجاد ثبات و امنيت فرهنگي نيازمند قوانيني همچون قوانين ديگر عرصه ها از قبيل اقتصاد، اجتماع و... هستيم که تحت هر شرايطي لازم الاجرا باشند.
هرچند بايد اذعان نمود که حوزه فرهنگ از حساسيت و ظرافت خاصي برخوردار است که طبعاً مي بايد در اين باب به انجام عمليات هاي فرهنگي که از آن به فرهنگ سازي ياد مي شود اقدام نمود تا اين که بخواهيم قوانين الزام آور وضع نماييم ولي ناگفته پيدا است که براي تحقق اين فرهنگ سازي، ما سخت نيازمند يک سلسله قواعد و قوانين آمرانه و الزام آوري هستيم که هيچ کس نتواند با سليقه و نظر خويش آن را دگرگون ساخته و براساس خواست عده اي محدود و معدود عمل نمايد و بر فرهنگ ما آن برود که سزاوار نيست.
 ١٣:٢٤ - جمعه ١٨ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

© Jbf-ar.org . All rights reserved.