پنج شنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٩
پیامبر اکرم (ص):«رجب شهر الله و شعبان شهری و رمضان شهر امتی» ماه رجب، ماه خداست و ماه شعبان ماه من و ماه رمضان ماه امت من است.صفحه اصلی > اخبار  
منو اصلی
عنوان
قالَ الاجوادعليه‌السلام:
 
مَنْ خَطَبَ إلَيْكُمْ فَرَضيتُمْ دينَهُ وَ أمانَتَهُ فَزَوِّجُوهُ، إلاّ تَفْعَلُوهُ تَكْنُ فِتْنَةٌ فِى الاْرْضِ وَ فَسادٌ كَبيرْ. (کافی، ج۵، ص۳۴۷)

امام جواد (ع)فرمود: هر كه به خواستگارى دختر شما آيد و به تقوا و تديّن و امانتدارى او مطمئن مى‌باشيد با او موافقت كنيد، وگرنه سبب فتنه و فساد بزرگى بر روى زمين خواهيد شد.
عنوان
یک ساعت در محضر علماء نشستن ـ که انسان را به مبدأ و معاد آشنا سازند ـ از هزار سال عبادت نزد خداوند محبوب‌تر خواهد بود. توجّه و نگاه به عالِم از إعتکاف و یک سال عبادت ـ مستحبّى ـ در خانه خدا بهتر است. زیارت و دیدار علماء، نزد خداوند از هفتاد مرتبه طواف اطراف کعبه محبوب‌تر خواهد بود، و نیز افضل از هفتاد حجّ و عمره قبول شده است. همچنین خداوند او را هفتاد مرحله ترفیعِ درجه مى دهد و رحمت و برکت خود را بر او نازل مى گرداند، و ملائکه شهادت مى دهند به این که او اهل بهشت است.
 
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 577161
 بازدید امروز : 1992
 کل بازدید : 2562567
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/1700
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضويت جديد
اخبار > جعفرزاده گفت :بیانیه گام دوم انقلاب به‌عنوان سند مهم و ارزشمند در پیشبرد اهداف انقلاب در بین جوانان، به مواد درسی مدارس و دانشگاه افزوده شود.


  چاپ        ارسال به دوست

بیانیه گام دوم انقلاب به مواد درسی مدارس و دانشگاه افزوده شود

جعفرزاده گفت :بیانیه گام دوم انقلاب به‌عنوان سند مهم و ارزشمند در پیشبرد اهداف انقلاب در بین جوانان، به مواد درسی مدارس و دانشگاه افزوده شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده در پیش نشست همایش قره باغ در مشگین شهر در سخنانی، به نقش دین و باورهای اعتقادی در تحولات قره باغ و تاثیر آن در پیروزی مردم این منطقه گفت: انقلاب اسلامی ایران با موفقیت بزرگی که بدست آورد، در مقابل نظریه بنیان گذاران مکاتب غربی که همواره بر این امر تاکید دارند که حاکمیت سیاسی با دینداری و دین مداری قابل جمع نیست در دنیا این امر را غالب کرده و موجه جلوه می دهند، ایستاد و ثابت کرد که دین عامل بیداری مردم و همراه مستمر سیاست در حاکمیت است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان افزود: وقتی دشمن نتوانسته در مقابل جریان های دین گرا مقاومت کند، از دیگر قالب ها وارد میدان شده و به تجزیه، تحلیل و ترسیم ابعاد مختلف گسترش دین در جوامع اسلامی و دیگر جوامع پرداخته و برای تضعیف جایگاه آن تلاش می‌کند اما با بصیرت مردم همواره در این امر ناکام می ماند.

وی به وجود ۳ خط فکری مختلف در خصوص منطقه قره باغ اشاره کرد و گفت: خط فکری سکولار، خط فکری دینی، خط فکری زلال و ایمانی رویکردهای موجود در خصوص مناقشه قره باغ است که بازیگران منطقه ای در تلاشند سکولاریسم و جریان عریان و جداسازی عرصه دین از سیاست بیش از بقیه رویکردها مطرح شده و مبارزه بر سرخاک را مقدم بر اعتقاد و التزام به باورهای دینی جلوه دهند که در این میان حضور جوانان شیعه قره باغ با سربندهای یا حسین (ع) و یا زهرا (س)، هویت دینی آن منطقه را نمایان کرد.

حجت اسلام جعفرزاده با تاکید بر اینکه امنیت در دامن فرهنگ معنا دارد، افزود: تمام مسائل جامعه از جمله امنیت، سیاست و اقتصاد اگر همراه با فرهنگ توسعه نیابد، نمی تواند ثمر بخش باشد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان، با ابراز خرسندی از گسترش روز افزون پیام های انقلاب در سراسر جهان، ندای آزادی خواهان دنیا را همصدا با آرمان های انقلاب عنوان کرد و گفت: پیام های روشنگر و بیداری بخش انقلاب در حال توسعه و گسترش جهانی است، حتی اگر صاحبان انقلاب هم نباشند این انقلاب به دست آیندگان همچنان گسترش می یابد

وی نگاه زلال و ایمانی به مناقشه قره باغ را در حوزه بیانیه گام دوم انقلاب مورد بحث قرار داد و افزود: با توجه به رویکرد زلال و ایمانی از منظر بیانیه گام دوم انقلاب، می توان چنین دریافت که دشمنان در صدد بودند که در سکوت رسانه ای و خبری حمایت های جمهوری اسلامی ایران در مناقشه قره باغ را کمرنگ کرده و با برجسته کردن حاکمیت سکولار، رگه های اندیشه گری سیاسی بر مبنای باورهای دینی را از بین ببرند اما در مقابل آن رهبر معظم انقلاب فرمودند: ایران از نظریه انقلابی تا ابد دفاع خواهد کرد.

 

حجت‌الاسلام جعفرزاده گفت: نظام انقلابی با ساختار حاکمیتی قبیله ای به وجود نمی آید، بلکه اساسا انقلاب زمانی اتفاق می افتد که خیز درونی و مردمی از کف جامعه انجام شده و تمام بنیان های جامعه را دچار تحول کند.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان، ترویج اسلام را عامل هراس دشمنان عنوان کرد و گفت: ایثار و از خودگذشتگی ۲۳۰۰ شهید آذربایجانی که فرزندان شیعه و مدافع خاک وطن بودند متاسفانه در بایکوت خبری قرار گرفت چرا که دشمن نمی خواهد مسلمان بودن آنان برجسته مطرح شود و علاوه بر این درصدد تسری این امر و بی تاثیر جلوه دادن نقش دین در کل منطقه هستند که در این میان مسلمانان منطقه باید با این افکار سوء دشمن مقابله کنند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان، با تاکید بر مطالعه و شناخت گذشته و پیشینیان به‌عنوان عامل موفقیت در پیمودن مسیر گام دوم انقلاب، گفت: گام اول انقلاب در ایران به درستی شناخته شده، اما در این میان اگر گذشته بدرستی شناخته نشود، گام دوم انقلاب بدرستی طی نمی شود که این امر علاوه بر کشور ایران، به مناقشه قره باغ، آذربایجان و ترکیه هم شامل می‌شود.

حجت‌الاسلام جعفرزاده افزود: باید همواره مراقب بود که گذشته به دست دشمن بیان نشود که در این میان رهبر معظم انقلاب تاکید دارند که به گذشته به گونه ای نگاه کنید که تاریخ ماندگار شماست و نباید اجازه دهید که دشمن برای شما تاریخ سازی کند.

وی اختصاص بیانیه گام دوم انقلاب به‌عنوان مواد درسی دانش آموزان و دانشجویان را مهم ترین عامل در توسعه پیام های این بیانیه در جامعه عنوان کرد و گفت: امیدواریم بیانیه گام دوم انقلاب به مواد درسی تبدیل شده و با تحلیل و بررسی و ذکر پاورقی ها در روشنگری پیام های ناب این بیانیه بیش از پیش تلاش کنیم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان، اراده ملی و جمعی مردم را عامل اصلی در تحقق آرمان های دینی و خنثی سازی توطئه های دشمنان عنوان کرد و گفت: در قره باغ مسلمانان آذربایجان بر این باور رسیدند که با خیزش عمومی و تمسک به باورهای دینی به پیروزی رسیدند و همواره در مقابل مهاجمان بدون واهمه و درنگی بپا خواسته و هرگز فرو نمی نشینند.

حجت‌الاسلام جعفرزاده، پرچم داری جریان مقاومت را از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: انقلاب اسلامی ایران جریان مقاومت و ایستادگی را پرچم داری کرد که پیام این امر روشن و مبرهن است که اگر یک ملت بپا خواسته و با استقامت از کیان و باور خویش حراست کند، می تواند صحنه را پیروزمندانه پیش برده و پیام این رشادت را به جهانیان صادر کند.

وی بر ضرورت شفاف سازی حمایت ها و همدلی های مردم ایران با جمهوری آذربایجان تاکید کرد و گفت: در لایوهای اینستاگرامی متعددی که در قالب گفتگو ها و سخنرانی ها انجام دادیم روشنگری انجام شد و در پی آن بیش از هزاران کامنت از مردم آذربایجان ارسال شد که از این حمایت ها بی اطلاع بودند و اکنون به وضوح قضیه پی بردند، که البته در داخل کشور ایران نیز این حمایت ها به خوبی تبیین و معرفی نشده و طبیعتا مردم آذربایجان نیز بی اطلاع خواهند بود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان، با تاکید بر ارتباط و پیوستگی سرنوشت ملت های منطقه به یکدیگر، مدیریت بحران های برون مرزی را عامل امنیت داخلی عنوان کرد و گفت: منافع استراتژیک جمهوری اسلامی ایران در کنار امت های دیگر و صیانت از حقوق آنان، برآورده خواهد شد و جدای از هم نمی تواند به نتیجه و باور برسد.​​​​​​​


٠٧:٣٨ - 1399/12/04    /    شماره : ٦٩١٧    /    تعداد نمایش : ٥


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

© Jbf-ar.org . All rights reserved.