سه شنبه ٠٨ مهر ١٣٩٩
بارزترین درجه زنان سه چیز است: پوشیدن چشم از نامحرمان، پوشیدن تمام اندام از بیگانگان، کم و با حیا از منزل بیرون شدن.صفحه اصلی > اخبار  
منو اصلی
عنوان
قال الصادق (ع):
حَصِّنُوا أمْوالَكُمْ وَ فَرُوجَكُمْ بِتِلاوَةِ سُورَةِ النُّورِ وَ حَصِّنُوا بِها نِسائَكُمْ فَاِنَّ مَنْ أدْمَنَ قَرائَتَها فِي كُلِّ يَوْمٍ أوْ فِي لَيْلَةٍ لَمْ يَزْنِ أحَدٌ مِنْ بَيْتِهِ أبَداً حَتّي يَمُوتَ.
 
امام جعفر صادق (ع):
خانواده و اموال خود را با قرائت سوره نور حفظ كنيد و زنان خود را بوسيله آن مصون و محفوظ نگه داريد زيرا كسي كه دائماً روزي يكبار اين سوره را قرائت كند، هيچ فردي از اهل منزل او به فحشا كشانده نخواهند شد.
 
نور الثقلين، جلد 3، صفحه 583
عنوان

برای زن جایز نیست مچ پایش را برای مرد نامحرم آشکار سازد و اگر مرتکب چنین عملی شد اول اینکه: خداوند سبحان همیشه او را لعنت می‌کند. دوم اینکه: دچار خشم و غضب خداوند بزرگ می‌شود. سوم اینکه: فرشتگان الهی هم او را لعنت می‌کنند. چهارم: عذاب دردناکی برای او در روز قیامت آماده شده است.هر زنی که به خداوند سبحان و روز قیامت ایمان دارد زینتش را برای غیر شوهرش آشکار نمی‌کند و همچنین موی سر و مچ پای خود را نمایان نمی‌سازد و هر زنی که این کارها را برای غیرشوهرش انجام دهد دین خود را فاسد کرده و خداوند را نسیت به خود خشمگین کرده است.

اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 539953
 بازدید امروز : 117
 کل بازدید : 2389678
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/1719
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضويت جديد
اخبار > آماده هستید یا نه، یک روز بالاخره همه چیز به پایان می‌رسد. در آن روز، آفتابی برای شما طلوع نمی‌کند، ثانیه ‌ها، دقیقه ‌ها و روزهایی برای شما باقی نمی ‌ماند. تمام آن چه در طول زندگی جمع کرده‌اید، اگر ارزشمند بوده‌اند یا فراموش شده و یا به کسان دیگری داده می ‌شود.


  چاپ        ارسال به دوست

چنان زندگی کنید که ارزش دارد

آماده هستید یا نه، یک روز بالاخره همه چیز به پایان می‌رسد. در آن روز، آفتابی برای شما طلوع نمی‌کند، ثانیه ‌ها، دقیقه ‌ها و روزهایی برای شما باقی نمی ‌ماند. تمام آن چه در طول زندگی جمع کرده‌اید، اگر ارزشمند بوده‌اند یا فراموش شده و یا به کسان دیگری داده می ‌شود.

آماده هستید یا نه، یک روز بالاخره همه چیز به پایان می‌رسد. در آن روز، آفتابی برای شما طلوع نمی‌کند، ثانیه ‌ها، دقیقه ‌ها و روزهایی برای شما باقی نمی ‌ماند. تمام آن چه در طول زندگی جمع کرده‌اید، اگر ارزشمند بوده‌اند یا فراموش شده و یا به کسان دیگری داده می ‌شود. ثروت، شهرت و توان شما از دست می ‌روند. دیگر مهم نیست که شما چه دارید و یا چه چیزهایی طلب کارید. بیزاری، خشم، ناامیدی و حسادت سرانجام ناپدید می ‌شود. همین ‌طور امیدها، جاه‌ طلبی، نقشه ‌هایی که کشیده‌اید و فهرست های«آن چه باید بکنم»، اعتباری نخواهند داشت. پیروزی‌ ها و شکست‌ هایی که به نظر بسیار مهم می ‌آمدند، ناپدید خواهند شد. دیگر مهم نیست که شما اهل کجا هستید یا این که در کدام منطقه زندگی می‌ کنید. مهم نیست که شما زیبا هستید یا زشت، مرد هستید یا زن، حتی پوست و نژاد شما مهم نیست. پس در این لحظه باید براساس چه چیزهایی زندگی‌ مان و ارزش آن را ارزیابی کنیم؟ چه چیزهایی واقعا اهمیت دارند؟ آن چه در این زمان مهم است، ساخته‌ های شماست نه آن چه خریده‌اید. بخشش ‌های شماست نه آن چه دریافت کرده‌اید. آن چه آموخته‌اید مهم نیست، آن چه به آن عمل کرده‌اید، اهمیت دارد. موفقیت‌ های شما مهم نیستند، تبعات آن ها در زندگی مردم و مفهومی که در زندگی شما جاری کرده‌اند، مهم هستند. آن چه شما با صداقت، مهربانی، شجاعت و فداکاری انجام داده‌ اید تا به دیگران غنایی بخشیده باشد، آن ها را توانمند کرده باشد و به آن ها دلگرمی خوب زیستن را هدیه کرده باشد، اهمیت واقعی دارند. تعداد کسانی که شما را می‌ شناسند، مهم نیستند. آن چه مهم است، کسانی است که از نبودن شما احساس دلتنگی خواهند کرد. خاطره‌ های شما مهم نیستند بلکه خاطراتی اهمیت دارند که دیگران از شما در دل خود حفظ خواهند کرد. این که چه کسانی، تا چه زمانی و به چه دلایلی شما را به یاد خواهند آورد، مهم است و چنین زندگانی، اتفاقی نیست که تصادفی صورت پذیرد بلکه به دقت انتخاب می‌ شود؛ انتخابی که برعهده شماست. آن زندگی را انتخاب کنید که ارزش آن را دارید. 
 
منبع: روزنامه سلامت


٠٨:٣٥ - چهارشنبه ٢ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٢١٥٥    /    تعداد نمایش : ٤٣٤


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

© Jbf-ar.org . All rights reserved.