جمعه ٢٦ دی ١٣٩٩
اگر تب، سرفه و مشکل تنفسی دارید ، سریعاً به دنبال دریافت توصیه های پزشکی باشید، زیرا ممکن است (علایمتان)به دلیل عفونت تنفسی یا بیماری جدی دیگری باشد. صفحه اصلی > اخبار  
منو اصلی
عنوان
قالَتْ علیها السلام :
 
وَ هُوَ الا مامُ الرَبّانی ، وَ الْهَیْکَلُ النُّورانی ، قُطْبُ الا قْطابِ، وَسُلالَةُ الاْ طْیابِ، النّاطِقُ بِالصَّوابِ، نُقْطَةُ دائِرَةِ الا مامَةِ.
 
در تعریف امام علیّ علیه السلام فرمود :او پیشوائی الهی و ربّانی است، تجسّم نور و روشنائی است ، مرکز توجّه تمامی موجودات و عارفان است، فرزندی پاک از خانواده پاکان می باشد، گوینده ای حقّگو و هدایتگر است ، او مرکز و محور امامت و رهبریّت است.
 
(ریاحین الشّریعة :ج 1، ص 93.)
عنوان
و خداوند سبحان شرك را (در امور مختلف ) حرام گرداند تا آن كه همگان تن به ربوبیّت او در دهند و به سعادت نائل آیند؛ پس آن طورى كه شایسته است باید تقواى الهى داشته باشید و كارى كنید تا با اعتقاد به دین اسلام از دنیا بروید.بنابراین باید اطاعت و پیروى كنید از خداوند متعال در آنچه شما را به آن دستور داده یا از آن نهى كرده است ، زیرا كه تنها علماء و دانشمندان (اهل معرفت ) از خداى سبحان خوف و وحشت خواهند داشت .
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 563891
 بازدید امروز : 374
 کل بازدید : 2490777
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/1563
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضويت جديد
اخبار > آماده هستید یا نه، یک روز بالاخره همه چیز به پایان می‌رسد. در آن روز، آفتابی برای شما طلوع نمی‌کند، ثانیه ‌ها، دقیقه ‌ها و روزهایی برای شما باقی نمی ‌ماند. تمام آن چه در طول زندگی جمع کرده‌اید، اگر ارزشمند بوده‌اند یا فراموش شده و یا به کسان دیگری داده می ‌شود.


  چاپ        ارسال به دوست

چنان زندگی کنید که ارزش دارد

آماده هستید یا نه، یک روز بالاخره همه چیز به پایان می‌رسد. در آن روز، آفتابی برای شما طلوع نمی‌کند، ثانیه ‌ها، دقیقه ‌ها و روزهایی برای شما باقی نمی ‌ماند. تمام آن چه در طول زندگی جمع کرده‌اید، اگر ارزشمند بوده‌اند یا فراموش شده و یا به کسان دیگری داده می ‌شود.

آماده هستید یا نه، یک روز بالاخره همه چیز به پایان می‌رسد. در آن روز، آفتابی برای شما طلوع نمی‌کند، ثانیه ‌ها، دقیقه ‌ها و روزهایی برای شما باقی نمی ‌ماند. تمام آن چه در طول زندگی جمع کرده‌اید، اگر ارزشمند بوده‌اند یا فراموش شده و یا به کسان دیگری داده می ‌شود. ثروت، شهرت و توان شما از دست می ‌روند. دیگر مهم نیست که شما چه دارید و یا چه چیزهایی طلب کارید. بیزاری، خشم، ناامیدی و حسادت سرانجام ناپدید می ‌شود. همین ‌طور امیدها، جاه‌ طلبی، نقشه ‌هایی که کشیده‌اید و فهرست های«آن چه باید بکنم»، اعتباری نخواهند داشت. پیروزی‌ ها و شکست‌ هایی که به نظر بسیار مهم می ‌آمدند، ناپدید خواهند شد. دیگر مهم نیست که شما اهل کجا هستید یا این که در کدام منطقه زندگی می‌ کنید. مهم نیست که شما زیبا هستید یا زشت، مرد هستید یا زن، حتی پوست و نژاد شما مهم نیست. پس در این لحظه باید براساس چه چیزهایی زندگی‌ مان و ارزش آن را ارزیابی کنیم؟ چه چیزهایی واقعا اهمیت دارند؟ آن چه در این زمان مهم است، ساخته‌ های شماست نه آن چه خریده‌اید. بخشش ‌های شماست نه آن چه دریافت کرده‌اید. آن چه آموخته‌اید مهم نیست، آن چه به آن عمل کرده‌اید، اهمیت دارد. موفقیت‌ های شما مهم نیستند، تبعات آن ها در زندگی مردم و مفهومی که در زندگی شما جاری کرده‌اند، مهم هستند. آن چه شما با صداقت، مهربانی، شجاعت و فداکاری انجام داده‌ اید تا به دیگران غنایی بخشیده باشد، آن ها را توانمند کرده باشد و به آن ها دلگرمی خوب زیستن را هدیه کرده باشد، اهمیت واقعی دارند. تعداد کسانی که شما را می‌ شناسند، مهم نیستند. آن چه مهم است، کسانی است که از نبودن شما احساس دلتنگی خواهند کرد. خاطره‌ های شما مهم نیستند بلکه خاطراتی اهمیت دارند که دیگران از شما در دل خود حفظ خواهند کرد. این که چه کسانی، تا چه زمانی و به چه دلایلی شما را به یاد خواهند آورد، مهم است و چنین زندگانی، اتفاقی نیست که تصادفی صورت پذیرد بلکه به دقت انتخاب می‌ شود؛ انتخابی که برعهده شماست. آن زندگی را انتخاب کنید که ارزش آن را دارید. 
 
منبع: روزنامه سلامت


٠٨:٣٥ - 1397/08/02    /    شماره : ٢١٥٥    /    تعداد نمایش : ٤٥٦


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

© Jbf-ar.org . All rights reserved.