يکشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٧
هرگاه در هر زمینه ای اعتقادات شخصی بیشتر از اعتقادات او باشد ، ریا سر بلند میکند صفحه اصلی > اخبار  
منو اصلی
عنوان

رسول اكرم صلى الله عليه و آله : حَسِّنوا أَخلاقَكُم وَالطُفوا بِجيرانِكُم وَأكرِموا نِساءَ كُم تَدخُلُوا الجَنَّةَ بِغَيرِ حِسابٍ؛

اخلاق خود را نيكو كنيد و با همسايگان خود مهربان باشيد و زنان خود را گرامى بداريد تا بى حساب وارد بهشت شويد.

 

التوحيد، ص 127

 

عنوان

غرور و خودبزرگ‌بینی از جمله آفاتی است که با کوچکترین بی‌توجهی همه به شکل کوتاه مدت و یا بلندمدت به آن گرفتار می‌شویم و در این دوران احساس خوبی نیز به خود داریم، اما نمی‌دانیم این حس خوب ارمغان شیطان است که در آینده نه چندان دور، به شدت گریبانمان را خواهد فشرد.

نظرسنجی
به نظر شما جمعيت بانوان فرهيخته از چه قشري بايد باشد

دانشگاهي
حوزوي
افراد صاحب منصب
افراد برجسته در همه زمينه ها

اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 386386
 بازدید امروز : 51
 کل بازدید : 1756959
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0/4215
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضويت جديد
اخبار


بن‏مايه ‏ها و درون‏مايه هاي رخداد عاشورا (بررسي تاريخي)
بي‏ ترديد بخشي از علل و عوامل رخداد حادثه كربلا را بايد در عصر جاهليت جزيرة العرب و مناسبات فرهنگي، اقتصادي و سياسي حاكم بر زندگي اعراب و قبايل ساكن در آن جستجو كرد.
عامل مهم ديگر در زمينه سازي قيام عاشورا، سياست مالي خلفاي نخستين و شيوه برخورد آن‏ها با بيت‏المال مسلمين بود كه بعد از رحلت پيامبر(ص) در جامعه اسلامي به مرور شكل گرفت. از آن‏ جا كه در زمان حضرت رسول‏(ص) وضعيت مالي مسلمانان چندان مطلوب نبود و غالبا با تنگدستي روزگار مي‏ گذراندند، فرصتي براي پيامبر پيش نيامد تا الگوي كاملي را از خود در اداره امور مالي جامعه اسلامي به جاگذارد. با اين حال به دو مسأله حساسيت ويژه‏اي داشت: نخست اين ‏كه در تقسيم بيت‏المال مساوات و برابري را به طول كامل رعايت مي‏ كرد و بين نو مسلمانان و سابقون فرقي قائل نمي ‏شد و در جواب اعتراض برخي از صحابه به اين شيوه، مي ‏فرمودند: آن ‏چه بايد رعايت ‏شود احتياج و مساوات است و جزاي سابقه و فضيلت را خداوند خواهد داد.
 ٠٩:٢٢ - پنج شنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
کارشناس فرهنگی بانوان اردبیل: مراسم ویژه بانوان در هیات های مذهبی برگزار می‌شود
کارشناس فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی اردبیل گفت: با هدف احیاء مناسبت های ملی و مذهبی، هم زمان با ماه محرم مراسم ویژه بانوان در هیات های مذهبی و جلسات ویژه بانوان برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، سارا حقی در مصاحبه ای گفت: با توجه به وظیفه خطیرسازمان تبلیغات اسلامی در امرتربیت و آموزش نیروهای متخصص برای اطلاع‌رسانی دینی و انتظار آحاد مختلف مردم از این نهاد فرهنگی در راستای معرفی این نیروها به جلسات سخنرانی و برگزاری جلسات پرمحتوا از لحاظ تبلیغ دینی، بحمدلله در چند سال اخیر نتیجه مطلوبی را داشته است.
 ٢٢:٤٠ - دوشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل:شور حسینی باید با شعور معرفت حسینی همراه باشد
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: شور حسینی باید با شعور معرفت حسینی همراه باشد و این مهم مستلزم هماهنگی و برنامه ریزی است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، حجت‌الاسلام ستوده در سفر به شهرستان گرمی طی سخنانی گفت: امروز دشمنان با هدف قرار دادن اعتقادات جوانان با ایجاد فرقه ها و آیین های منحرف در پوشش اسلام سعی در به انحراف کشاندن نسل جوان از مسیر اسلام راستین و مکتب ناب تشیع را دارند.
 ٢٢:٣٩ - دوشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل: سبک زندگی مناسب ترین راه انتقال باورها و ارزش هاست
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت سبک زندگی مناسب ترین راه انتقال باورها و ارزشها است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، حجت‌الاسلام مهدی ستوده در جلسه شورای استانی جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگی و دینی استان اردبیل که در سالن جلسات اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل برگزار شد، با تقدیر از اعضای بانوان فرهیخته استان اظهار کرد: برنامه ها باید عملیاتی باشد و به سمت عمل گرایی حرکت کنیم.
 ١٣:٤٤ - يکشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
دبیر جمعیت بانوان فرهیخته استان: طرح کمیته مطالبات به صورت کشوری برگزار می‌شود
دبیر جمعیت بانوان فرهیخته استان اردبیل با بیان اینکه طرح ها ابتدا باید تایید استانی شود، گفت: 5 طرح کمیته مطالبات به صورت کشوری برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، سارا حقی در جلسه شورای استانی جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگی دینی که در سالن جلسات اداره کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: چهار طرح توسط اعضای بانوان فرهیخته بررسی با موضوعات توسعه و ترویج سبک زندگی اسلامی، تعمیق باورهای دینی، تحکیم بنیاد خانواده در بستر رسانه و تحکیم بنیاد خانواده در بستر خانواده مطرح شده است.
 ١٣:٤٢ - يکشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
خدمات علمی امام باقر (ع) دین اسلام را احیا کرد
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: خدمات علمی و مذهبی امام محمد باقر(ع) اسلام ناب محمدی را احیا کرده و به آیندگان انتقال داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، حجت‌الاسلام مهدی ستوده در مصاحبه ای ضمن تسلیت سالروز شهادت امام محمد باقر(ع) در سخنانی، آن حضرت را از پایه گذاران مذهب شیعه عنوان کرد و افزود: حضرت امام محمد باقر (ع)، با درایت و دوراندیشی حرکتی را آغاز کردند که تا جهان پابرجاست این حرکت علمی ارزشمند برای مسلمانان و به‌ویژه دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) چشمه جوشان معرفتی است که انسان ها می‌توانند از آن خود را سیراب سازند.
 ١٣:٤٥ - شنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
خدمات علمی امام باقر (ع) دین اسلام را احیا کرد
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: خدمات علمی و مذهبی امام محمد باقر(ع) اسلام ناب محمدی را احیا کرده و به آیندگان انتقال داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، حجت‌الاسلام مهدی ستوده در مصاحبه ای ضمن تسلیت سالروز شهادت امام محمد باقر(ع) در سخنانی، آن حضرت را از پایه گذاران مذهب شیعه عنوان کرد و افزود: حضرت امام محمد باقر (ع)، با درایت و دوراندیشی حرکتی را آغاز کردند که تا جهان پابرجاست این حرکت علمی ارزشمند برای مسلمانان و به‌ویژه دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) چشمه جوشان معرفتی است که انسان ها می‌توانند از آن خود را سیراب سازند.
 ١٣:٣١ - شنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل: جشن‌های دهه ولایت با موضوع تبیین فلسفه غدیر برگزار می‌شود
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: جشن‌های دهه امامت و ولایت با موضوع تبیین فلسفه غدیر و جایگاه امامت در شهرهای مختلف استان اردبیل و با همراهی عموم مردم برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، حجت‌الاسلام مهدی ستوده اظهار کرد: برنامه‌های این دهه از اول تا دهم شهریورماه با عناوین مختلف در سطح استان اردبیل برگزار خواهد شد که در روز اول این دهه عیادت از جانبازان، سرکشی به خانواده‌های معظم شهدا و تجلیل از آنها به همراه تجلیل از سادات شهید به انجام می‌رسد.
 ١٣:٤٦ - جمعه ٢٦ مرداد ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
ازدواج آسان و پایدار اساس جامعه موفق و پویا است
کارشناس امور فرهنگی بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل گفت: ازدواج آسان و پایدار اساس جامعه موفق و پویا است و توجه به این امر موجب کاهش نابسامانی‌ها و ناهنجاری اخلاقی می‌شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل،سارا حقی در مصاحبه ای به مناسبت سالروز ازدواج زیباترین پیوند آسمانی حضرت علی (ع) وحضرت فاطمه(س) گفت: اولین روز از ماه ذی الحجه سالروز ازدواج زیباترین پیوند آسمانی در جهان اسلام است که نمونه تکرار نشدنی در تاریخ است.
 ١٣:٤٧ - پنج شنبه ٢٥ مرداد ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل: سبک زندگی اسلامی سبب سعادت انسان می‌شود
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: سبک زندگی اسلامی سبب سعادت انسان می‌شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، حجت‌الاسلام ستوده با اشاره به موضوع سبک زندگی اسلامی اظهار کرد: نخستین مساله در سبک زندگی اسلامی مساله جهان بینی و توحید است.
 ١٣:٤٨ - چهارشنبه ٢٤ مرداد ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

© Jbf-ar.org . All rights reserved.