وحدت کلمه، رمز پیروزی ملت ایران در مراحل مختلف بوده و امروز نیز مهم ترین وسیله ی ملت ما برای مقابله با تحریک ها و توطئه هاست.
منو اصلی
اخبار تصويري
 • در آئین تودیع و معارفه مدیران کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل،مدیرکل جدید تبلیغات اسلامی استان اردبیل معرفی شد
  در آئین تودیع و معارفه مدیران کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل، از زحمات ۱۴ سال و ۶ ماهه حجت‌الاسلام مهدی ستوده قدردانی شده و حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده به عنوان رئیس جدید این سازمان در اردبیل معرفی شد.

 • رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: گام برداشتن در مسیر بیانیه گام دوم انقلاب آثار و دستاوردهای ارزشمندتری نسبت به گام نخست خواهد داشت.​​​​
  حجت‌الاسلام محمد قمی در آئین تودیع و معارفه مدیران کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل عنوان کرد: جامه عمل پوشاندن به محورهای تبیین شده در بیانیه گام دوم انقلاب دستاوردهای استوار و آثار ارزشمندی در پی خواهد داشت.

 • اتحاد اسلامي
  وحدت ميان مسلمانان، از جمله مسايل بسيار مهم و اساسي انقلاب اسلامي است. تلاش هايي که پس از پيروزي انقلاب به منظور تحقق اين مقوله حياتي صورت گرفته و مي گيرد، به عنوان حرکتي بنيادين و کاملاً استراتژيک، نقش عمده اي در حفظ سلامت، پايداري و موفقيت روز افزون اين خيزش بزرگ سياسي ديني ايفا مي کند.

 • مباني تحکيم خانواده در نگرش و سنت حضرت زهرا(س)
  در حسن معاشرت زن با شوهر، عامل تواضع، عنصري چشمگير و اساسي است. زن از عطوفت شوهرش لذت بيشتري مي ‌برد و مرد از محبت احترام ‌آميز زن، بيشتر محظوظ مي ‌شود. ليکن تواضع متناسب، از مواردي است که مي ‌تواند مرد را در زندگي خانوادگي، سرشار از رضايت خاطر و خشنودي نمايد و به همه‌ ي هستي او مراتب لذت همنشيني و انس با همسرش را بچشاند

 • مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: به صورت روزانه موکب‌های اربعین حسینی در نقاط مختلف استان اردبیل به ۲۲ هزار نفر ارائه خدمات می‌کنند.
  حجت‌الاسلام مهدی ستوده عنوان کرد: به منظور ارائه خدمات مطلوب به زائران اربعین حسینی و انجام امور فرهنگی در نقاط مختلف استان اردبیل به ویژه در پایانه مرزی بیله سوار موکب‌های مورد نیاز پیش بینی شده است.

 • دبیر جمعیت بانوان فرهیخته استان اردبیل گفت: رعایت حجاب و عفاف نماد تربیت صحیح خانوادگی و سبک زندگی اسلامی است و جامعه را از آسیب و تهاجم فرهنگی مصون می‌دارد.
  ماهرخ الهیاری در نشست دینی که با موضوع حجاب در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) محله ژاندارمری اردبیل برگزار شد، گفت: حجاب، نماد عملی مسلمان زیستن است و عاملی در برابر تجمل‌گرایی و مصرف‌گرایی است باید گفت حجاب بانوان را در متمرکز شدن به سبک زندگی اسلامی کمک می‌کند.

سخن روز

جامعه اسلامي مجموعه متشکل از مردم مسلمان در يک قلمرو حکومتي و مرز خاص جغرافيايي است که داراي اعتقادات و آرمان هاي ديني باشند. در واقع، مي توان جامعه اسلامي را تحقق نظام الهي در يک قلمرو خاص دانست.وقتي سخن از«نظام» به ميان مي آيد، مجموعه اي مرکب از افراد، ارکان و روابط اجتماعي خاصي مورد نظر است که بر اساس يک مبناي وحدت بخش، هدف و جهت خاصي را مي پيمايند. 

 
مقالات
آرمان وحدت اسلامي در انديشه امام خميني
آرمان وحدت اسلامي در انديشه امام خميني
در تاريخ پر فراز و نشيب اسلام، تفرقه بين مذاهب و ملل اسلامي، از مسائل پيچيده و بنيان ‏كن جوامع اسلامي بوده است كه خسارت ها و لطمه‏ هاي مادي و معنوي جبران ناپذيري بر پيكر امت واحده اسلامي وارد ساخته است، اين زخم خونين در چهره زيباي امت اسلامي از ديد مصلحان امت پنهان نمانده و نگراني آنان را برانگيخته است. از اين رو در مقاطع تاريخي متعدد مصلحاني درصدد ايجاد وحدت بين مسلمين برآمده تا التيام بخش درد از قلب امت اسلامي باشند، هر يك از اينان اهداف ويژه‏اي را نيز دنبال نموده ‏اند.
 ٠٧:٢٢ - سه شنبه ٢١ آبان ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
هفته وحدت
هفته وحدت
بنابر نظر اهل سنت، دوازدهم ربیع‌الاول و براساس روایت شیعه، هفدهم ربیع‌الاول، سالروز میلاد فرخنده پیامبر اعظم، حضرت محمد(ص) است که فاصله میان این دو تاریخ، به‌ عنوان«هفته وحدت» نامیده شده است. در این هفته، رسالت ‌مدار بزرگی دیده به جهان گشود تا نعمت خداوند بر بندگان تکمیل شود. او پا به عرصه گیتی نهاد تا جاهلیت را از صحنه جهان بگریزاند، راه را از چاه نشان دهد و مردم در سایه نبوتش از ضلالت به هدایت، از ظلمت به نور و از تفرقه به وحدت برسند.
 ٠٧:١٨ - سه شنبه ٢١ آبان ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
نقش قرآن در يكپارچگي و وحدت مسلمانان
نقش قرآن در يكپارچگي و وحدت مسلمانان
قرآن كريم از همان آغاز نزول، با نظام قبيلگي كه ريشه ي تمامي اختلاف ها و رقابت هاي سياسي و اجتماعي آن روز بود مبارزه كرد و "ايمان به خداي يكتا" را اساس ارزش ها و پيوندهاي اجتماعي معرفي نمود. بدين ترتيب،"ايمان مشترك" را جايگزين "خون مشترك" ساخت و جملگي مؤمنان را با هم برادر دانست.
 ٠٧:١٦ - سه شنبه ٢١ آبان ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
وحدت اسلامي و راه کارهاي سياسي - فرهنگي پيامبر اکرم(ص)
مساله وحدت اسلامي در بررسي تاريخ اسلام،
ضرورت طرح مساله وحدت اسلامي در بررسي تاريخ اسلام، سيره نبوي همواره از جمله موضوعات مهم و مورد مطالعه انديشمندان مسلمان بوده است. تحليل رويدادها و حوادث ويژه تاريخ اسلام و نيز بازشناسي کيفيت موضع گيري هاي پيامبر اکرم(ص) در برابر رخ دادهاي گوناگون زمان، همواره موضوع مطالعه تحليل گران تاريخ اسلام بوده است. ضرورت طرح چنين موضوعي را از سه منظر مي توان ارزيابي کرد:
 ١٥:٤٤ - دوشنبه ٢٠ آبان ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
حديث هفته

امام علی(ع):

.. و إلههم واحد و نبیهم واحد و کتابهم واحد أفأمرهم الله سبحانه بالإختلاف فأطاعوه أم نهاهم عنه فعصوه؟
 
خدا یکی، پیامبر یکی، و کتاب یکی است. آیا آنها را خداوند به اختلاف و دو دستگی فرمان داده و او را اطاعت می کنند؟ یا آنها را از اختلاف نهی کرده و فرمانش را سرپیچی می کنند؟
 
نهج البلاغه، خطبه .18
عنوان

اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 61863
 بازدید امروز : 161
 کل بازدید : 2063265
 زمان بازدید : 0/1875
© Jbf-ar.org . All rights reserved.