عالمی که مردم از علم او بهره بگیرند، از هفتاد هزار عابد بهتر است.
منو اصلی
اخبار تصويري
 • مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل از اجرای پویش تجربه نگاری دفاع مقدس در اردبیل خبر داد و گفت: پویش تجربه نگاری و خاطرات جنگ و دفاع مقدس در اردبیل اجرا می شود.
  حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده در سخنانی ضمن گرامی داشت هفته دفاع مقدس، برنامه های اداره کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل در راستای بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس را تشریح کرد.

 • کارشناس فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی اردبیل از برگزاری مراسم عزاداری ماه صفر در محل پارک بانوان اردبیل خبر داد.
  سارا حقی ضمن گرامی داشت ایام عزاداری و سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، گفت: باید از این ظرفیت محرم و صفر به خوبی و به نحو احسن استفاده کنیم.

 • پديده تعبد، به عنوان يكي از مظاهر شگفت ‏انگيز حيات ‏امام سجاد(ع)، داراي كيفيت و كميت‏ خاصي است و براي ‏بررسي آن، بايد از ديدگاه ‏هاي گوناگون مورد توجه قرار گيرد.
  از جمله فوايدي كه بر تعبد و انزواي امام سجاد(ع) مترتب بود، اين بود كه خيال حاكمان وقت را از جانب ايشان آسوده مي ‏گذاشت و امام را آن گونه جلوه مي‏ داد كه گويي هيچ به فكر حكومت نيست

 • کارشناس فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی اردبیل از فعالیت نهضت تبلیغ زنان در فضای مجازی خبر داد.
  سارا حقی در مصاحبه ای گفت: شبکه های اجتماعی در حال حاضر بهترین ابزار برای ارتباط با مخاطبین محسوب می‌شود، با استفاده از این ابزار مهم تبلیغی می توان در فعالیت های فرهنگی و دینی شاهد روند رو به رشد خواهیم بود.

 • کارایی اندیشه دینی در فعالیت روحانیون بایستی نمود عینی داشته باشد چرا که این امر درخواست مهم آحاد مردم جامعه است.
  مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: کارایی اندیشه دینی در فعالیت روحانیون بایستی نمود عینی داشته باشد چرا که این امر درخواست مهم آحاد مردم جامعه است.

 • ...به جوانان عزیزم، در آغاز فصل جدید جمهوری اسلامی
  حضرت آیت الله خامنه‌ای در بیانیه‌ای مهم و راهبردی با تشکر از حضور سرافرازانه و دشمن‌شکن مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، به تبیین ویژگی‌های مسیر پر افتخار پیموده شده در چهل سال گذشته و برکات خیره‌کننده انقلاب اسلامی در رساندن ایران عزیز به جایگاه شایسته ملت پرداختند

سخن روز

امام باقر علیه السلام به میسّر فرمودند:
ای میسّر، آیا شیعیانمان را به تو معرّفی کنم؟ میسّر گفت:فدایت شوم بفرمایید. حضرت فرمودند:آنها دژی محکم و سینه های امانتدار و صاحبان عقلی وزین و متین هستند، شایعه پراکنی نمی کنند و اَسرار را فاش نمی کنند و آدمی خشک و خشن و ریاکار هم نیستند، راهبان شب و شب زنده داران و شیران روزند.

 
مقالات
ويژگي هاي خانواده اخلاقي و تحول گر
حسن معاشرت و خوشرويي، نشان اعتلاي خانواده
خانواده، به عنوان اصلي ترين نهاد در رفع نيازهاي حياتي و عاطفي انسان، براي ايجاد روابطي شايسته و محکم ميان افراد خود بايد ويژگي هايي داشته باشد که در پرتو بهره مندي از آن ها اعضاي خانواده پرورشي صحيح بيابند و به کمال و سودمندي برسند. مسلما هر خانواده با مشکلات و کمبودهايي روبه روست. آن چه مهم است عمل کردن به شيوه درست و منطقي در هنگام بروز آن ها است.
 ٠٨:٣٦ - چهارشنبه ٩ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
نگاهي به دستاوردهاي اجتماعي زنان در نظام جمهوري اسلامي
نقش زنان در به ثمر رساندن انقلاب اسلامي
جامعه براي باروري و پویایي در زمینه هاي فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي، نیازمند نیروي عظیم زنان است. هر فرد بر اساس حق طبیعي و انساني خود، حق دخالت در سرنوشت اجتماعي خود را دارد. بنابراین، زنان نیز علاوه بر ایفاي نقش خانوادگي باید در جامعه حضوري فعال و مؤثر داشته باشند تا به نوبه خود در رهیافت سیاسي، اجتماعي و اقتصادي و فرهنگي جامعه تأثیرگذار باشند.
 ٠٨:٣٠ - چهارشنبه ٩ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
همساني زن و مرد در بهره مندي از ارزش هاي اسلامي
زندگي پاکيزه زن در گرو ايمان و عمل صالح
در آموزه هاي اسلامي ارزش هاي انساني که ملاک سنجش انسان هاست براي زن و مرد به طور يکسان ترسيم شده است. چون خاستگاه ارزش ها و فضائل، نفس و روح انسان است نه جسم او، و زن و مرد در نفس و روح تفاوت ندارند. آياتي که علم و جهل، ايمان و کفر، عزّت و ذلت، سعادت و شقاوت، فضيلت و رذيلت، حق و باطل، صدق و کذب، تقوا و فجور،....
 ٠٨:٢٧ - چهارشنبه ٩ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
نگاهِ تازه ‌والدها به دارايي خانواده
آيا به بيمه زندگي نياز داريم؟
آمدن فرزند تازه مي‌ تواند وضعيت مالي خانواده شما را دگرگون كند. شايد ناگهان مجبور شويد با درآمد كمتري زندگي خود را بچرخانيد چرا كه يكي از زوجين ممكن است مجبور شود كمتر كار كند يا اصلا كار نكند. و مطمئنا هزينه‌ هاي بيشتري هم خواهيد داشت مثل هزينه اسباب و لوازم كودك و هزينه نگهداري كودك.
 ٠٨:٢٤ - چهارشنبه ٩ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حديث هفته

النظرة سهمٌ من سهام إبلیسَ مسمومة من ترک‌ها من خوف اللهِ جلَّ وعزَّ أثابه الله إیماناً یجد حلاوته فی قلبه

نگاه به نامحرم تیری از تیر‌های زهرآگین شیطان است، هر کس به پاس حرمت الهی آن را ترک کند، خدا ایمانی به او می‌دهد که شیرینی آن را در دل احساس می‌نماید) بحارالأنوار جلد ۱۰۴ صفحه ۳۸

عنوان

اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 46957
 بازدید امروز : 568
 کل بازدید : 2390860
 زمان بازدید : 0/3281
© Jbf-ar.org . All rights reserved.